Історія села

Територія Журавлівської сільської ради розташована на річці Тульчинка, протоці річки Сільниця, в 10 км на Південний Захід від міста Тульчина.

У 17 столітті дана територія належала Ободинським, у 18 столітті – графу Потоцькому, з 1905 року – удільному військовому відомству.

З 1873 року в селі Журавлівка існувало Міністерське народне однокласне училище, 2 церкви та волость. До революції в селі Журавлівка знаходилась волость, що об’єднувала 12 населених пунктів.

В 1879 – 1882 роках через територію волості прокладено залізницю ОДЕСА – КИЇВ

В 1920 році в селі Журавлівка було встановлено Радянську владу, першим органом була волосна рада. Журавлівська волосна рада провела розподіл церковних та поміщицьких земель між біднотою села, відкрила початкову школу в селі Журавлівка, хату – читальню, також були організовані лікнепи.

До 1957 року до ради входило чотири населених пункти: с. Журавлівка, с. Самгородок, с. Тарасівка, селище станції Журавлівка. В 1957 році село Самгородок і селище станції Журавлівки були об’єднані з селом Журавлівка, село Тарасівка було переіменовано на село Маяки.

Територія Журавлівської сільської ради являє собою масив неправильної форми з двома селами: с. Журавлівка, яке розміщене в центральній частині території та с. Маяки, яке розміщене в південній частині.

Сільська рада межує із територіями Тиманівської, Суворовської, Копіївської, Шуро – Копіївської, Кинашівської сільських рад, а також територіями Вапнярської селищної ради, Колоденської, Паланської сільських рад Томашпільського району.

Транспортний зв”язок з райцентром проводиться по асфальтній дорозі.

Територія ради – 6574,00 га

Населені пункти ради:

село Журавлівка – 741,3 га,

село Маяки – 257,0 га

Адміністративний центр – Журавлівська сільська рада, розташована в селі Журавлівка, Тульчинського району, Вінницької області по вулиці Шевченка 196, телефон 38-7-45